Skautské zápolení na Memoriálu Šedého vlka

Členové našeho střediska jsou zase o kus vzdělanější
Duben 24, 2011
Družiny Orlů a Brusinek nás reprezentovaly na okresním kole Svojsíkova závodu
Červen 7, 2011
Zobrazit vše

Skautské zápolení na Memoriálu Šedého vlka

Stává se již tradicí, že se závodu účastní okolní střediska ze Štítné nad Vlaří, Pozlovic a Luhačovic, ovšem v posledních letech se díky účasti skautů a skautek z Horného Srní a Nemšové závod stal mezinárodním kláním…

Dne 7. května 2011 pořádalo naše středisko závody ve skautských dovednostech – Memoriál Šedého vlka, který se koná na počest jednoho ze zakladatelů skautingu na Závrší bratra Josefa Káni, kterému se přezdívalo Šedý vlk. Tento závod se každoročně uskutečňuje kolem 24. 4., kdy slavíme svátek patrona skautů sv. Jiří.

Závod samotný byl situován v okolí bylnického hřiště a na jeho startu bylo připraveno rekordních 26 družin, na které čekalo celkem 10 disciplín, ve kterých prokazovali nejen skautské znalosti a dovednosti. Mladší závodníci si např. zastříleli z luku, poskytli první pomoc zraněnému či poznávali dopravní značky. Ve starší kategorii si závodníci vyzkoušeli práci s mapou a GPS, pomocí morseovky vysílali tajné zprávy či rozdělávali oheň.

Výsledky závodu

Na závěr dne ještě proběhl turnaj v petangue, který vyhrál Jiří Macháč – Asterix.