Pohádkový hrad byl opět úspěšný

Skautská svatba
Srpen 7, 2011
První schůzka školního roku 2011-2012
Září 15, 2011
Zobrazit vše

Pohádkový hrad byl opět úspěšný

Poslední srpnová neděle na brumovském hradě již tradičně patřila dětem. Konal se zde 12. ročník Pohádkového hradu, který byl pojatý jako cesta do minulosti jedenácti předešlých Pohádkových hradů…

Děti na stanovištích čekali Rumcajs s rodinou, Asterix a Obelix, včelí medvídci, švec, afričtí černoši, sultánův harém, princezna ze mlejna i se svými pomocníky a další pohádkové bytosti. Akce probíhala od 12 do 18 hodin. Za tuto dobu se na horním nádvoří vystřídalo na 1090 dětí, které plnily na stanovištích různé úkoly, například vozily mouku do mlýna, pomáhaly zedníkům na stavbě či budovaly starověký Řím. V útrobách hradu se mohly potkat se samotným králem a s jeho družinou.

Všichni návštěvníci pak mohli na spodním nádvoří shlédnout představení šermířů, tanečnic, breakdance tanečníků nebo si zasoutěžit o sladkosti či jiné ceny. Odvážní zájemci si mohli vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je to, když vám na ruku sedne dravý pták. Aby děti náležitě oslavily konec prázdnin, nesměl chybět ani skákací hrad či projížďka na koních.

Když si vezmeme v úvahu, že dítě sebou většinou mívá doprovod, tak lze konstatovat, že na brumovském hradě v neděli 28. 8. 2011 bylo skutečně rušno. Tuto nejnavštěvovanější akci na hradě pořádají skauti z místního střediska, salesiáni spolupracovníci a skautští přátelé. Vše by se samozřejmě nemohlo obejít bez štědrých sponzorů, takže jim ještě jednou touto cestou děkujeme!

Další fotografie si prohlédněte v galerii od Vojtěcha Káni.