Světlušky a skautky skládaly své sliby

Výprava za Válečným srdcem
Listopad 7, 2013
Dobrodruhové v Africe aneb Sportovní den střediska již počtvrté
Listopad 13, 2013
Zobrazit vše

Světlušky a skautky skládaly své sliby

Ve dnech 26. – 27. října se na nedašovské faře udála oddílová akce. Nejenom, že se opět naskytla možnost setkat se s našimi sestrami, ale víkend nám pomohl opět se v myšlenkách vrátit k našemu skvělému dívčímu táboru. Celou víkendovkou nás provázela postava pomocníka, jakožto základní skautský přívlastek…

Na počátku jsme shlédly prezentaci o spolupráci, na jejímž konci začal utíkat čas. Všechny skupinky se rozutíkaly a za vzájemné pomoci se vrhly na stanoviště po celém Závrší. Po téhle aktivitě se náhle zvedl vítr, který se sebou přinesl neskutečně vážnou a napjatou atmosféru.

Holky, připravující se na složení slibu ať už světluškovského nebo skautského, pocítily důležitost chvíle. Byla to chvíle, kdy oficiálně vstoupily do kruhu skautské rodiny. Sliby byly nádherné a vyvolaly hodně emocí.

Po obřadu byly odňaty skupinkám jejich vedoucí. Smysl následující aktivity spočíval v získání indícií, které napověděly, že jejich vedoucí jsou svázány na fotbalovém hřišti. Ve temnotě noci se se zapálením skupinky vrhly na hřiště, kde na ně již čekaly policisté ochraňující vedoucí. Věřte mi, po takhle stráveném dni, se usnulo jedna báseň. Následujícího dne jsem za strávený víkend šly do místního kostela poděkovat a po mši svaté odcestovaly domů.

Více fotek z akce naleznete zde.