Oddílovka světlušek a skautek ke Dni sesterství

Turnaj v lodích
Únor 9, 2014
Výprava za legendárním mečem
Duben 3, 2014
Zobrazit vše

Oddílovka světlušek a skautek ke Dni sesterství

V pátek 21.2.2014 jsme se sešly opět po měsíci na dvoudenní oddílovce, která byla tentokrát zaměřena na zdravovědu. Zahrály jsme si spoustu her, které nám pomohly zopakovat zásady první pomoci. Také jsme se dověděly zajímavé věci o Dni sesterství a zkusily jsme si například přiřadit skautské kroje k zemi, ve které je skauti nosí…

Večer na nás čekala slavnostní večeře. Poté jsme se vydali na noční hru, během které bylo potřeba vyléčit pár nemocných lidí zázračnými lektvary.

V sobotu ráno nás vzbudila vůně právě upečeného štrúdlu. Po snídani jsme vyrazily ke kapličce sv. Cyrila a Metoděje. Každá ze dvou skupinek si rozdělala vlastní oheň a opekla si své ‘‘hady‘‘ z těsta. Ještě jsme si zahráli hru, která prověřila naše nabyté vědomosti ze zdravovědy, a vydaly jsme se zpět do Orlovny na oběd. Naši oddílovku jsme ukončili nástupem, Junáckou hymnou a sfouknutím svíček na dortu k narozeninám Olave a Roberta Baden-Powela.

Více fotek naleznete pod tímto a tímto odkazem.

Dáška