Memoriál Šedého Vlka se blíží

Ve dnech 28. – 30. března proběhl Valný sněm Junáka
Duben 5, 2014
Rádcovský kurz 2014
Květen 15, 2014
Zobrazit vše

Memoriál Šedého Vlka se blíží

Tak jako každý rok se i letos uskuteční Memoriál Šedého Vlka, tentokrát 3. května. Šedý Vlk byl zakladatelem skautingu v našich brumovskonávojenských končinách, a proto se na jeho počest každoročně odehrává tento závod. Nebýt něho, možná, že bychom dnes ve skautu nebyli ani my:)

Jako téma byl letos zvolen slavný novinář Tintin, který bude děti provádět celým závodem. Spolu s ním a jeho psem Filutou budou čelit všem disciplínám a možná se jim podaří odhalit velké tajemství…

Cílem tohoto závodu je ukázat, co vše se děti ve skautu přes rok naučili, jak umí navzájem spolupracovat, řešit problémy a výzvy, jak jsou sehraná družina. Cílem není jen vyhrát (i když to samozřejmě potěší každého a všechny to motivuje k co nejlepším výkonům:), ale uvědomit si, co všechno jsou děti schopny zvládnout a naopak, čemu se na dalších schůzkách víc věnovat, aby dokázali to co chtějí.

Závod bude hodně zaměřen na týmovou práci, schopnost komunikace a spolupráce. Vždyť správná skautská družina má fungovat právě v těchto ohledech…

Přehled disciplín: zdravověda, mapa + buzola, poznávání přírody, šifry, všeobecné znalosti + základní skautské znalosti a dovednosti, postřeh + paměť, vyhledávání informací, komunikace .

Předběžné přihlášky (stačí předpokládáný počet týmů) zasílejte prosím na email lukasona@seznam.cz do 23. dubna 2014. Neváhejte se také obracet s dotazy.

Prohlédněte si plakát k akci.
Těšíme se na vaši účast!