Rádcovský kurz 2014

Memoriál Šedého Vlka se blíží
Duben 5, 2014
Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek ve Štítné nad Vláří
Květen 23, 2014
Zobrazit vše

Rádcovský kurz 2014

Jeden březnový a jeden dubnový víkend se v brumovském středisku nesl ve znamení Rádcovského kurzu. Jak jej vnímala družina Brusinek, která se kurzu pro začínající vedoucí zúčastnila si můžete přečíst v tomto článku.

První víkend
Všichni, ze skupiny Brusinek se začali těšit na pátek dne 11.3., kdy se konala 1. část Rádcovského kurzu. Přijeli sem skauti z různých středisek. Jen co jsme vešli do Orlovny byl nám zadán úkol abychom si vytvořili facebookové profily. Později jsem si řekly naše přezdívky a více se seznámili. Do večera se z nás stali dobří kamarádi. Večeře byla celkem dobrá a po večeři nám trvalo milion let, než jsme vyluštili jednu šifru. Vlastně jsem ji ani nevyluštili. Instruktoři nám museli říct ja se to luští, kažodpopádně po, po vyluštění je se dozvěděli, kde se koná večerní hra. Na hradě jsme měli vyhledávat různé věci ukryté ve vysoké trávě a přitom nás nemohl nikdo vidět. Když jsme se vrátili zpátky do orlovny, tak už jsme byli unavení.
Druhého dne začali přednášky. Například se Smolařem o hrách s Máňou o sestavení schůzky. Kurz jsme zakončili nedělní mší. Potom jsme uklidili Orlovnu a šli domů.

Druhý víkend
Druhá část kurzu začala přednáškou 1+1=3 (o spolupráci a jejích přínosech) a zdravovědou. Přednášky vedly Flíček a Kyty. Poté byla večeře. Adísek oslavovala narozeniny, dali jsme si dort. Poté měl Máňa přednášku o psychologii člověka.Nastal večer a s ním noční hra, která spočívala v tom, aby sme se dostali ke kýblu aniž by na nás zasvítili baterkou. Nastala afterparty, kde sme oslavovali Adískovy narozeniny. A šli jsme spát.
Ráno v 5:00 některé Máňa vzbudil na bdění. (zkouška jednu hodinu ležet a nespát).Ráno jsme byli ospalí a nikomu se nechtělo vstávat. Ptom jsme měli další přednášky a odpoledne po výborném venkovním obědě (bila čína), jsme hráli venkovní hru po celém Brumově a museli jsme sbírat různobarevné lístečky. Následovaly hry v Orlovně, večeře a film Madagascar 3 a šli jsme spát.
Potom Anda vzbudila některé lidi na bdění (ti kteří to nezvládli, nebo nezkusili). V neděli jsme šli na mši a pak domů.

Družina Brusinky