Memoriál Šedého Vlka 2015

Změna názvu organizace
Duben 5, 2015
Okresní kolo Svojsíkova závodu – Lipová
Květen 6, 2015
Zobrazit vše

Memoriál Šedého Vlka 2015

V sobotu 25.4.2015 patřil brumovský hrad skautům. Konal se zde další ročník závodů ve skautských dovednostech – Memoriál Šedého Vlka. Nádherné počasí přilákalo k závodům 19 soutěžních družin ve 4 kategoriích, které pomáhaly hobitu Bilbovi a jeho příteli čaroději Gandalfovi nalézt zapomenutý poklad v hoře Ereborn, který po dlouhá léta střežil drak Šmak…

Závodníci museli prokázat své znalosti a dovednosti v nejrůznějších disciplínách, jejichž úspěšné splnění je přibližovalo k vytouženému pokladu. Na trase museli např. unikat ze skřetích doupat v Mlžných horách (orientace v terénu), vyrobit lektvar podle Gandalfových instrukcí (znalost přírody), vyšplhat k tajnému vchodu do Osamělé hory (manuální zručnost), bezpečně projít sítí chodeb v Dračí sluji (Setonova hra), ošetřit raněné po bitvě pěti armád (zdravověda), apod.

Závodu se zúčastnily 4-6 členné družinky ze skautských středisek Pozlovice, Luhačovice, Štítná nad Vláří, Slavičín, Horní Lideč a Lidečko, Otrokovice a domácího Brumov-Bylnice. Všechny závodní družinky nakonec dorazili až k hoře Ereborn, kde nalezli zapomenutý poklad z dávných dob. Za tento čin jim na slavnostním vyhlášení výsledků poděkoval samotný Bilbo Pytlík i Gandalf Šedý.

Přehled vítězných družin v jednotlivých kategoriích:

Světlušky    Marťánci z Lidečka
Vlčata         Rebelové z Brumova-Bylnice
Skautky       Kapka z Luhačovic
Skauti         Orli ze Slavičína

Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Po vyhlášení závodů si mohli účastníci zpříjemnit odpoledne na horním nádvoří brumovského hradu hraní společenských a outdoorových her či ochutnat rozličné druhy čajů v naší improvizované čajovně a nebo si jen tak poležet na dece a užívat si hřejivého sluníčka.

Děkujeme všem závodníkům za účast a rozhodčím za jejich pomoc na stanovišti!

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.