Okresní kolo Svojsíkova závodu – Lipová

Memoriál Šedého Vlka 2015
Květen 6, 2015
Oslavili jsme 25 let od znovu obnovení skautingu v Brumově-Bylnici
Květen 6, 2015
Zobrazit vše

Okresní kolo Svojsíkova závodu – Lipová

V sobotu 18. dubna 2015 se tři družinky skautek a jedna družinka skautů z našeho střediska vydaly soutěž v okresním kole Svojsíkova závodu, který se letos konal v nedaleké Lipové. Závodníci se přesunuli v čase do minulosti – do doby ne moc vzdálené, do doby, kdy v našich zemích vládl totalitní režim…

Zpočátku nadějné vyhlídky na pěkné počasí se rázem utnuly po našem příjezdu do Lipové. Chladné, místy až mrazivé počasí jakoby chtělo pomoci navodit správnou atmosféru tehdejší chladné doby. Závodníci mezi sebou soutěžili v různých disciplínách, např. zdravověda, morseovka, kuchařské dovednosti, transport raněného, týmová spolupráce, orientace v terénu, apod.

A jak naši závodníci dopadli? Družince našich skautek Brusinky se podařilo díky 4. místu ve své kategorii postoupit do krajského kola, které se bude konat ve dnech 29.-30. května 2015 na Mladcové ve Zlíně!

Fotografie ze závodu si můžete prohlédnout zde.

Děkujeme všem našim hlídkám za vzornou reprezentaci a Brusinkám přejeme hodně štěstí a sil v krajském kole!