Pohádkový hrad se vydařil

Zahajovací schůzka v novém školním roce 2019/2020
Září 11, 2019
Pozvánka na rádcovský kurz
Říjen 29, 2019
Zobrazit vše

Pohádkový hrad se vydařil

Poslední srpnová neděle se na brumovském hradě stejně jako předchozích 19 let nesla ve znamení pohádek. Konal se zde již 20. ročník Pohádkového hradu, nejnavštěvovanější kulturní akce v našem městě. Na mladší i starší účastníky čekalo celkem 12 stanovišť. Děti se mohly potkat s pohádkovými postavami Patem a Matem, Princeznou ze mlýna, Čertem a Káčou, Shrekem a Fionou, Machem a Šebestovou, Sněhurkou s trpaslíky a dalšími.

Na spodním nádvoří hradu byl připraven bohatý doprovodný program a před vstupem do hradu si děti mohly pohladit domácí zvířátka, zazvonit na zvonici, pomalovat obličej nebo vyrobit památeční placku a přívěšek na klíče. Počasí se vydařilo na jedničku a bylo to i znát na návštěvnosti - na letošní Pohádkový hrad zavítalo přes 920 dětí v doprovodu svých rodičů a rodinných příslušníků.

Děkujeme všem sponzorům, bez nichž by akci nebylo možné uspořádat a všem dobrovolníkům, kteří si připravili jednotlivá stanoviště či zajišťovali bezproblémový a hladký průběh celé akce.

Příštím ročníkem tedy vstoupíme do třetí dekády Pohádkových hradů!

Fotografie z Pohádkového hradu si můžete prohlédnout v galeriích od Lukáše Kostky, Stanislava Floreše nebo Vojtěcha Káni.