Po stopách svatého grálu – oddílovka vlčat

Ohlédnutí za 30. skautským plesem
Leden 29, 2020
Pozastavení skautské činnosti
Březen 15, 2020
Zobrazit vše

Po stopách svatého grálu – oddílovka vlčat

Dne 7.2.2019 se uskutečnila již 3. oddílová výprava vlčat z Brumova-Bylnice. Tentokrát se děti vydaly po stopách Svatého grálu. Na začátku na děti čekala je odborná přednáška od „francouzské“ pracovnice, která jim vysvětlila podstatu Svatého grálu. Poté si zahrály různorodé hry, jež byly ukončeny večeří, která je měla posilnit před nočním programem. Ten začal nálezem knihy a mapy, na které byly body, ke kterým se měly vypravit. Ve městě je čekala stanoviště, na kterých plnily různé úkoly a hádanky, za které dostávaly mince. Po splnění těchto úkoly se vydaly se do orlovny, kde je čekal film a noční klid.

Druhý den ráno začal, jak jinak než pořádnou snídaní, po které se vydaly konečně zjistit, kde leží ten bájný Svatý grál. Po strastiplné cestě, jež vedla přes cyklostezku směr Valašské Klobouky, našly ono místo. Prvně ale musely rozdělat oheň, aby si mohly opéct špekáčky na oběd. Při rozdělávání ohně se i někteří naučili používat křesadlo. Po obědě se vydaly hledat grál, který za pomoci nápověd, jež získaly, nakonec našly. Nakonec jsme všichni zamířili směr orlovna, kde jsme naši 3. oddílovku ukončili a už se těšíme na další.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Michal Drcman - Kočičák