Memoriál Šedého Vlka znovu po covidové odmlce

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Pozlovicích
Květen 25, 2022

Memoriál Šedého Vlka znovu po covidové odmlce

V sobotu 30.4.2022 se na hradě Brumov po covidové odmlce uskutečnil tradiční závod ve skautských dovednostech - Memoriál Šedého Vlka. Tentokrát bylo tématem akce zavzpomínání na historii skautingu v Brumově-Bylnici a osobu samotného Šedého Vlka - Josefa Káni, zakladatele skautingu na Závrší.

Memoriálu se zúčastnilo asi 80 skautů a skautek z různých okolních středisek. Byl připraven okruh, na kterém byly přichystány jednotlivé stanoviště, díky kterým si děti procvičily různé skautské dovednosti, jako na příklad: logické myšlení, orientaci v mapách, poznávání přírodnin nebo třeba střelbu z praku. Počasí se vydařilo a my všichni jsme si společně užili tento krásný skautský den a zavzpomínali na to, kdo vlastně byl Šedý Vlk a co všechno pro naše středisko udělal. Všem zúčastněným moc děkujeme a doufáme, že se příští rok potkáme zase.

Prohlédněte si fotogalerii ze závodu.

Petr Lysák - Peťan