Pohádkový hrad plný řemesel 2006

Pohádkový hrad 2005 – Cesta kolem světa
Září 9, 2006
Strašidelný hrad 2006
Říjen 10, 2006
Zobrazit vše

Pohádkový hrad plný řemesel 2006

Bez práce nejsou koláče

Tuto starou lidovou moudrost mohly zakusit děti na vlastní kůži pokud byly v sobotu 3. září v Brumově na hradě. Konal se zde již šestý ročník akce „Pohádkový hrad“ tentokrát na téma řemesla. I když se musela celá akce přesunout na náhradní termín, přesto si našlo cestu na hrad přes sedm set dětí. Každé dítě obdrželo tovaryšský list, na který získávalo na jednotlivých stanovištích, jako potvrzení o získané odbornosti, razítko. Děti se setkaly postupně na dvanácti stanovištích s mistrech kominickým, tesařským, zednickým, řeznickým a dalšími. Krásné počasí, které nám všem obzvláště přálo, příjemně doplňovalo pohodovou atmosféru na hradě. Je pravdou, že se mnohé děti u mistra kata velmi bály, ale obdržená žvýkačka, projížďka na koních,občerstvení, zmrzlina nebo možnost zadovádět si na skákacím hradě, byly dostatečnou odměnou za trochu strachu a prokázané schopnosti při jednotlivých úkolech.

Na spodním nádvoří probíhal doprovodný program, hrála skupina „Šveholníci“, v indiánském teepe se opékalo maso a valaši předváděli své dovednosti. K vidění byla i ukázka hasičské techniky nebo práce malíře. Jak je vidět, zajištění akce dalo spoustu práce, ale kde jsou ty koláče? I koláče byly. Kdo dokázal z dětí přeštípnout sekerou klátek, dostal jako odměnu od valachů koláček. O tom, že to děti uměly, svědčila pěkná hromádka nasekaných a narovnaných polének.

Jako každá větší akce, tak i tato by se neobešla bez velkého přispění sponzorů, díky kterým můžeme dětem nabídnout opravdu hezké vzpomínky.

Pohádkový hrad plný řemesel – stanoviště
Detektiv
Horníci
Malíři
Pradleny
Mlynáři
Řezníci
Švec
Tesaři
Zedníci
Kominice
Školnik
Knihovnice