Strašidelný hrad 2006

Pohádkový hrad plný řemesel 2006
Září 9, 2006
Fašanky 2007
Únor 12, 2007
Zobrazit vše

Strašidelný hrad 2006

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brumovský hrad ožil historií!

Věrohodné mučení mohli na vlastní oči spatřit návštěvníci prvního ročníku akce nazvané Strašidelné historky hradu brumovského aneb přijďte si nadělat do gatí. Přes osm set návštěvníků z řad dětí, mládeže i dospělých mohlo v sobotní pěknou teplou noc obdivovat program, který na hradě připravili skauti z místního střediska.

Dva kostlivci střežili bránu na horním nádvoří, kde postupně vpouštěli malé skupinky, kterých se ujala pážata. Při půlhodinové prohlídce s výkladem jednotlivých legend a historek se všichni mohli na dvanácti stanovištích setkat s Magdalénou z Lomnic, popravenou hlavou měšťana Janiše, travičem Podhúrským, katem nebo duchem kanonýra Jury, který střílel z kanónu. I když někteří mladší návštěvníci s pláčem museli odejít, přesto většinu přítomných dobrý hradní duch odměnil koženou pečetí za statečnost. Procházející bílá paní po hradbách za svitu měsíce nebo krásné čarodějnice dotvářeli příjemnou strašidelnou atmosféru.

Díky sponzorům, krajskému úřadu Zlínského kraje, městu Brumov-Bylnice, hradnímu kastelánu, ale i všem organizátorům se mohla tato akce uskutečnit a vyplnit tak chybějící noční akci na brumovském hradě. I díky obdivu přítomných nad ztvárněním jednotlivých stanovišť, se můžeme všichni těšit příští rok na druhý ročník této akce.