Strašidelné historky hradu brumovského 2007

Skauti v televizi
Září 9, 2007
Střediskový sněm 2007
Říjen 9, 2007
Zobrazit vše

Strašidelné historky hradu brumovského 2007

Tajemné postavy, strašidla a záhadné bytosti zaplnily v sobotu večer brumovský hrad. Skauti z místního střediska ve spolupráci s Městem Brumov-Bylnice zde pořádaly druhý ročník akce s názvem „Strašidelné historky hradu brumovského aneb přijďte si nadělat do gatí“.


„Jedná se o akci určenou dospělým, mládeži a dětem od devíti let“.
Uvedl jeden z organizátorů akce Václav Strnka. „Všechny přítomné postupně pážata provádí po horním nádvoří, kde je připraveno dvanáct stanovišť zobrazující různé historky a legendy brumovského hradu“. Dodal vzápětí a odebral se na své stanoviště představující „ohořelý domek“, jako památku na nájezdy a rabování Matúša Čáka Trenčianského.

A co vše bylo připraveno pro téměř tisíc návštěvníků této akce? Krásná hrobka purkrabího, který ani po smrti neměl klidu, zoufalec, který nemohl umřít, vykonání popravy oběšením, krutá princezna, která trávila své nápadníky, šílený kovář nebo upíři. Každý si prošel bludištěm, zastávka byla u čarodějnic, ve sklepení čekala mumie, pod věží zazděný člověk a na rybnících topení lidí.

V rámci doprovodného programu vystoupily na spodním nádvoří mažoretky, šermíři, břišní tanečnice nebo malé čarodějnice.Dovětek u názvu akce „přijďte si nadělat do gatí“ u nikoho asi splněný nebyl, ale některá stanoviště opravdu naháněla hrůzu. Tajemné postavy jako černý rytíř, bílá paní, víla nebo hradní pán doplňovaly celou atmosféru.

Určitě je potřeba poděkovat všem sponzorům, městu Brumov-Bylnice a krajskému úřadu za finanční příspěvky, bez kterých by se taková akce nemohla uskutečnit. Zapomenout se ale nesmí ani na všechny skauty a jejich přátele, kteří si jednotlivá stanoviště připravili. Nadšení a spokojenost přítomných lidí je určitě dalším impulsem pro pořádání podobných akci a tím i oživení kulturního života v Brumově-Bylnici.