Strašidelné historky hradu brumovského 2008

Pohádkový hrad s kamarády 2008
Listopad 6, 2008
Kateřinské štrůdlování 2008
Listopad 25, 2008
Zobrazit vše

Strašidelné historky hradu brumovského 2008

Děsivé výkřiky a tajuplné zvuky se večer v sobotu 6. září nesly nad Brumovem. Důvodem byl již třetí ročník akce, která se konala na místním hradě s názvem „Strašidelné historky hradu brumovského“ s dovětkem aneb přiďte si nadělat do gatí.

Podívat se na některé legendy z místního hradu přišlo více než jedentisísčtyřista návštěvníků ze širokého okolí. Na spodním nádvoří byl pro všechny připraven doprovodný program, který návštěvníkům krátil čekání na vstup na horní nádvoří. V programu se představila skupina historického šermu, diváky uchvátilo vystoupení s ohňovým show, kouzelník nebo orientální tanečnice.
„Mám číslo 750 a musela jsem čekat asi 2 hodiny, než mě kati pustili na horní nádvoří, ale opravdu to stálo za to“ uvedla jedna z návštěvnic. „Nejvíce se mi líbil vodník a pavouci a strašně jsem se polekala u padajících kamenů a v tajuplném lese“ dodala v zápětí.

Prohlídka stanovišť byla možná pouze ve skupince s průvodcem, který seznamoval přítomné s legendami a historkami hradu. Na jedenácti stanovištích byla k vidění poprava hlavou o zeď, vodník, pavouci, černí jezdci, ústa pravdy, tajuplný les, hrobka, hra v karban, rytíř, gilotina nebo padající kameny. Na závěr odměnil dobrý duch sladkostmi převážně děti a mladší účastníky.

Celou akci zajišťovalo místní skautské středisko ve spolupráci s kastelánem, ale jak uvedl jeden z organizátorů, bez pomoci spousty kamarádů a přátel by se akce nedala uskutečnit. Finančně se na uskutečnění Strašidelného hradu podílel i Zlínský kraj a město Brumov-Bylnice.