Členové našeho střediska jsou zase o kus vzdělanější

Výprava vlčat za pokladem
Duben 23, 2011
Skautské zápolení na Memoriálu Šedého vlka
Květen 26, 2011
Zobrazit vše

Členové našeho střediska jsou zase o kus vzdělanější

Členové našeho střediska se zúčastnili Vůdcovského a Čekatelského kurzu NABOSSO…V rámci skautského vzdělávání se Kyty, Střamla, FBI a Rafan zúčastnili Vůdcovského kurzu NABOSSO, pořádaného ostravskými skauty. Kurz se skládal ze dvou víkendů v březnu a dubnu, přičemž dubnový víkend byl společný s čekatelským kurzem, kterého se zúčastnil Dery.

V průběhu kurzu jsme nabyli vědomosti z oblasti týmové spolupráce, pedagogiky, organizace v Junáku, práva. Získali jsme praktické znalosti ohledně bezpečnosti či pořádání akcí a táborů. Zkoušky jsme všichni složili úspěšně, naše středisko má tedy o 4 vůdce a 1 čekatele navíc. Poslední večer kurzu jsme v kostelíku v Rychvalticích u Frýdku-Místku slavnostně složili činovnický slib a druhý den jsme si symbolicky naboso převzali dekrety.

Odcházíme s novými zážitky a zkušenostmi, přáteli z řad nejen ostravských skautů a především hlavou plnou plánů do budoucího skautování, zavzpomínali účastníci akce.