Skautský den s Memoriálem Šedého Vlka 2013

Družinka Brusinek nocovala v Orlovně
Duben 26, 2013
Výprava vlčat na kolech 8.6.2013
Červen 8, 2013
Zobrazit vše

Skautský den s Memoriálem Šedého Vlka 2013

Ani prognózy špatného počasí neodradily skauty a skautky z okolí od účasti na tradičním skautském závodu – Memoriálu Šedého Vlka, který naše středisko každoročně pořádá již od roku 1995. Prognózy se nakonec vyplnili, téměř celý závod pršelo, ale protože skaut je vždy dobré mysli, tak jsme si i přes tuto skutečnost závod všichni užili…

Ze závodníků se během závodu stali obyvatelé galské vesnice, která statečně odolává římskému vojsku v čele s legendárním Caesarem. Caesar uzavírá se zástupci vesnice, Asterixem a Obelixem, dohodu, protože si myslí, že vesničané musejí být bohové. Jestli tedy vesničané splní 12 úkolů, Caesar se jim zaváže poslušností. Závodníci tedy plnili nejrůznější úkoly, např. orientace v terénu, znalost květin, poskytování první pomoci, či znalost dopravních značek.

Celkem se závodů zúčastnilo 30 družinek ze skautských středisek Luhačovice, Pozlovice, Horní Lideč a Lidečko, Štítná nad Vláří a Brumov-Bylnice.Nejlepší hlídky Caesar odměnil svým úklonem a příslibem, že vesničany již nijak nebude nikterak omezovat.

Přehled vítězných družin v jednotlivých kategoriích:

Světlušky               Delfíni ze Štítné nad Vláří
Vlčata                    Zelená šestka z Brumova-Bylnice
Skautky                  Tučňáčci z Brumova-Bylnice
Skauti                     Felicia z Brumova-Bylnice

Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Odpoledne přestalo alespoň pršet, a tak se mohlo sehrát fotbalové utkání Svobodní x Ženatí, kde proti sobě nastoupili nejen svobodní a ženatí skauti, ale také jejich rodiče a známí.

Kdo ještě vydržel, ten si mohl u táboráku zazpívat při kytaře.