Zakončení skautského roku spojené se stanováním

Pozvánka na dívčí skautský tábor 2014
Červen 23, 2014
Tábor skautů roku 2014
Červenec 23, 2014
Zobrazit vše

Zakončení skautského roku spojené se stanováním

Týden před závěrečným školním vysvědčením se uskutečnila zakončovací schůzka všech oddílů, tedy celého našeho střediska. Svou pouť jsme započali před Orlovnou, od které jsme se pěšky vydali přes Díly až do Návojné…Na Zimci, tedy na místě spjatém s návojským skautováním, se k nám připojili skauti a skautky ze Závrší, a spolu jsme si zde společně opekli špekáčky. Poté jsme se vydali až do samotné Návojné, kde jsme si na louce u Rafanovy chaty postavili stany. Někteří se stavbou bojovali, jiným šla práce snadno od ruky no, a nakonec se na louce objevilo celkem 13 stanů, které se staly obydlím pro naši společnou letní noc.

Nejdřív jsme si zahráli tzv.vlajkovou hru, která většinu chytla natolik, že se hrála celkem tři kola. Když už se začalo pomalu stmívat, přesunuli jsme se ke společnému ohni a radost z nadcházejících prázdnin jsme si zpříjemnili soutěží o nejlepší vtipJ Zda to byla rouška tmy, která přikryla stud či měli všichni radost ze společných chvil v přátelském kruhu, to nelze říct, no padal jeden bláznivější vtip za druhým. Když už čas pokročil, odebrali jsme se do svých stanů a ti odvážnější z nás se ještě vydali na krátkou stezku odvahy. Tedy, pro některé stezku odvahy, pro jiné krásnou procházku tichou noční přírodou s nezapomenutelnou atmosférou letní noci…

Po probuzení ve stanech (které je jistě také velmi typickým zážitkem) jsme si dali snídani, rozcvičili se běhací hrou no a opět sbalily naše přístřešky. Sobotní slunce už svítilo na obloze a tak nezbývalo, než se začít chystat domů. S batohem na zádech jsme tedy symbolicky zamávali nejen chatě a našemu výletu, ale také uplynulému skautskému školnímu roku, a vydali se opět zpátky do svých domovů…

Fotografie ze stanování naleznete zde.