Připomínka 70 let od osvobození našeho města rumunskými vojsky

Oslavili jsme 25 let od znovu obnovení skautingu v Brumově-Bylnici
Květen 6, 2015
Tábor 2015
Červenec 30, 2015
Zobrazit vše

Připomínka 70 let od osvobození našeho města rumunskými vojsky

Dne 30. dubna 2015 jsme si společně se zástupci Městského úřadu v Brumově-Bylnici a sboru dobrovolných hasičů připomněli 70. výročí od osvobození našeho města rumunskými vojsky (1.5.1945), což znamenalo příchod konce 2. světové války v našich končinách.

V kronice farnosti sv. Václava se můžeme dočíst: Okolo dvanácté hodiny se už rozvířila střelba našich chlapců proti Němcům, nastala silná přestřelka, když tu na návrších objevili se první vojáci osvobozovací rumunské armády v čele se dvěma slovenskými financi a našimi brumovskými nadšenými a odvážnými chlapci. Více se můžete dočíst přímo v kronice farnosti.

Více fotografií můžete najít zde. (zdroj www.nasevalassko.info)