Memoriál Šedého Vlka 2018

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Lidečku – 5.5.2018
Květen 13, 2018

Memoriál Šedého Vlka 2018

V sobotu 28.4.2018 se konal tradiční skautský závod-Memoriál Šedého Vlka. Tentokrát za ztraceným pokladem, který u našeho hradu zanechali Turci roku 1663.

Nádherné počasí přilákalo celkem 32 čtyřčlenných hlídek ze středisek Pozlovice, Luhačovice, Slavičín, Horní Lideč a Lidečko, Štítná nad Vláří a domácího Brumova-Bylnice.

Závodníci museli prokázat znalosti a dovednosti v nejrůznějších disciplínách, mezi nejzajímavější patřily střelba z plynové zbraně či vzduchovky, zdravověda, kde si zkusili ošetřit odřeninu kolene nebo vyvrtnutý kotník. Na fyzické zdatnosti je pak čekala překážková dráha a v závěru si vyzkoušeli logické myšlení, kde skládali příběh za pomocí obrázků nebo textu.

Krůček po krůčku, stanoviště za stanovištěm, se pomalu přibližovali k pokladu, který byl po dlouhá léta zakopán v blízkosti hradu. Všech 32 hlídek úspěšně prošlo všemi překážkami, a nakonec se jim tak podařilo poklad nalézt.

Přehled vítězných hlídek v jednotlivých kategoriích:
Skauti – Orli ze Slavičína
Skautky – Majsneři ze Štítné nad Vláří
Vlčata – Kimové ze Štítné nad Vláří
Světlušky – Cukrovinky z Brumova-Bylnice

Kompletní výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Děkujeme všem závodníkům za účast a rozhodčím, Roverům a Rangers za pomoc na stanovišti či kuchyni!

Více fotografií si můžete prohlédnout v galerii.