Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Lidečku – 5.5.2018

Memoriál Šedého Vlka 2018
Květen 7, 2018
Pozvánka na akci Za pohádkou na kolech
Květen 13, 2018
Zobrazit vše

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Lidečku – 5.5.2018

Družinka našich světlušek z Valašských Klobouk se 5.5.2018 zúčastnila v Lidečku u Čertových skal okresního kola Závodu vlčat a světlušek. Zbylé družinky z Brumova-Bylnice se zúčastní okresního kola o týden později, ve Fryštáku.

Dne 5. 5. 2018 jsme se vydali se světluškami z Valašských Klobouk na jejich první závod. Jeli jsme vlakem do Horního Lidče a odsud jsme se pěšky vydali směrem na Čertovy skály do Lidečka. Ač jsme to nečekali, cesta byla velmi namáhavá a někomu dala opravdu zabrat.

Závod byl zahájen skautskou hymnou v areálu naproti Čertových skal, kde jsme se dozvěděli potřebné informace. Závod začal společným startem pod Čertovými skálami, kde každý jedinec ze skupinky musel získat určité informace pro start skupiny.

Pořadí stanovišť bylo libovolné. My jsme závod zahájili šiframi. A cílem celého závodu bylo sesbírat všechny vejce ze stanovišť, abychom zachránili „cérku“ z Lidečka jménem Rozina od vdavku s čertem. Což se nám naštěstí zdárně podařilo.

Celkově si holky vedly skvěle a umístily se na krásném 5. místě. Budeme se těšit a pilně připravovat na další závod.

Fotky ze závodu si můžete prohlédnout v galerii pořádajícího střediska Lidečko.

Monika Mikulčíková – Lia, jedna z vedoucích družinky