Shrek: Zvonec a konec – tábor mladších členů 2020

Zahajovací schůzka v novém školním roce 2020/2021
Září 10, 2020
Skautská výzva!
Říjen 31, 2020
Zobrazit vše

Shrek: Zvonec a konec – tábor mladších členů 2020

Cílem světlušek a vlčat na letošním táboře bylo zachránit Shrekovi život a postavit se proti velice zlému mužíčkovi jménem Rampelník. Ten nastražil na Shreka past v podobě smlouvy, díky níž se stal vládcem království Za sedmero horami, a zároveň zařídil, aby Shrek po skončení jednoho dne přestal existovat. Děti nemohly dopustit, aby Rampelník zvítězil, a proto Shrekovi i Fioně celý týden pomáhaly s odbojem proti čarodějnicím a novému hrůzostrašnému králi.

Již ze začátku týdne světlušky a vlčata začali zbrojit, vyráběli si brnění a meče. Při průzkumu okolí tábora svedli šiškový souboj s čarodějnicemi, které Shreka, i přes snahu dětí, unesly. Naštěstí se mu podařilo ze zajetí utéci a společně s Oslíkem narazili na zlobří odboj, který měl v plánu sesadit Rampelníka z trůnu. V čele odboje stála Fiona, která ovšem Shreka ani Oslíka nepoznala. Poté se děti snažily naverbovat co nejvíce posil, aby všichni mohli podstoupit povinný výcvik, který je měl dostatečně připravit na očekávanou závěrečnou bitvu.

V den závěrečné bitvy děti musely sestřelovat čarodějnice, postarat se o své raněné a pomocí logického myšlení se dostat přes bludiště, které na ně Rampelník přichystal. Naštěstí se jim podařilo zvítězit nad zlem a zachránit tak Shrekovi život. Odměnou jim byla pozvánka na narozeninovou oslavu trojčat, kde zároveň obdržely ocenění za jejich odvážné skutky.

Na fotografie z tábora se můžete podívat na tomto odkazu.