Kateřinské štrůdlování 2007

Fotbalový turnaj ve Slavičíně
Listopad 25, 2007
Výprava 4. oddílu vlčat do Návojné na Zimec
Listopad 26, 2007
Zobrazit vše

Kateřinské štrůdlování 2007

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je sobota 24.listopadu. Ručičky na hodinkách ukazují půl šesté a přípravy na Kateřinské štrůdlování vrcholí. Ve skautském sále již začíná být rušno. Mezi prvními návštěvníky jsou redaktoři ze Zlínského deníku. Po krátkých rozhovorech se domlouváme, že slečna redaktorka zasedne do desetičlenné poroty. Letos to opět vypadá, že by mohlo být k hodnocení kolem dvaceti štrůdlů.

Začínáme. Moderátoři Jirka a Jožka postupně vítají členy poroty – pan starosta Zdenek Blanař, předsedkyně poroty Lenka Sucháčková, nový kaplan o. Jiří, paní Anna Ptáčková a slečna redaktorka. Dalších pět členů se losuje a porota se ujímá své role. K hodnocení se nakonec sešlo 19 štrůdlů.

Děvčata ze základní školy pod vedení H. Banovské tančí dva tance v country stylu, moderátoři jmenují vedoucí družstev pro „kuchařské zápolení“ a porota se činí. Ochutnat přinesené štrůdle můžou i všichni přítomní. Na stolech jsou totiž nachystány jejich vzorky. V průběhu podvečera se promítá i fotoprojekce – historie Kateřinského štrůdlování. Kuchařské zápolení vyhrává tým o. Karla (ve složení – o.Karel, Jožin Ptáček, Pavla Naňáková) a přebírají si za svou snahu i věcnou cenu.

Nastává hlavní část večera – vyhlášení výsledků 7. ročníku Kateřinského štrůdlování. Ceny a šerpy pro vítěze předává pan starosta města a předsedkyně poroty. A jak vše dopadlo?

1. místo – 249 bodů – paní Marie Mikulová z Hrbáče
2. místo – 244 bodů – paní Jitka Kováčová ze Štítné nad Vláří
3. místo – 242 bodů – paní Hana Strnadová z Družby

Závěrem patří poděkování všem přítomným i těm, kteří přinesli svůj štrůdl. Velký dík také patří i Lence Sucháčkové za zákusky a ceny pro vítěze. Nesmíme zapomenout ani na porotua organizátory, kteří vše připravili.