Memoriál Šedého Vlka 2014

Mše svatá za skauty a skautky z brumovského střediska
Květen 23, 2014
Víkendová výprava Modré6 a Tarošek
Červen 6, 2014
Zobrazit vše

Memoriál Šedého Vlka 2014

Sobota 3.5.2014 se nesla ve znamení skautských závodů – pořádali jsme další ročník Memoriálu Šedého Vlka. Po ročnících, které se konaly na bylnickém hřišti a jeho okolí, jsme se rozhodli akci přesunout zpět do areálu brumovského hradu. Bohužel hned zrána začalo pršet a celý průběh závodu byl touto skutečností značně ovlivněn. „Mokrá“ varianta závodu ale závodníky jistě nepřipravila o dobrodružství a čas trávený s kamarády ze svých družinek…

Na samotném začátku všechny závodníky přivítal Tintin, slavný novinář a cestovatel, který při své poslední cestě po Francii zaslechl zajímavý rozhovor o legendárním pokladu z lodi Jednorožec, která se před dávnými časy plavila oceánskými vodami. Právě naši závodníci měli Tintinovi v jeho pátrání po místě pokladu pomoci – na světě prý existují 3 miniatury této lodi, které ukrývají indicie k samotnému pokladu.


Během dne se počasí umoudřilo a závodníci tak mohli navštívit různá místá, např. tajemný zámek Moulinsart, kancelář Interpolu, plavili se lodí Karaboudjan, ale také šejkův palác v Bangladéši. Skrz tuto cestu plnili různé úkoly se skautskou tématikou (zdravověda, šifrování, kimovka, vyhledávání informací, týmová spolupráce, vztah k vlasti a skautingu, znalost přírody apod.) a získávali indicie, které je skutečně dovedly až do tajemného sklepení, ve kterém byl ukrytý legendární poklad Jednorožce.

Závodu se zúčastnilo celkem 19 družinek ze skautských středisek Pozlovice, Luhačovice, Horné Srní a Nemšová, Štítná nad Vláří a Brumov-Bylnice, které mezi sebou soupeřili ve čtyřech skautských kategoriích.

Přehled vítězných družin v jednotlivých kategoriích:

Světlušky    Karotky z Brumova-Bylnice (Eliška Naňáková, Veronika Naňáková, Tereza Poláchová, Tereza Fojtíková, Andrea Mikšová)
Vlčata      Valaši z Brumova-Bylnice (Bořivoj Naňák, Vojtěch Raja, Vojtěch Rejda, Jiří Rejda, Ondřej Kostka, Šimon Strnka)
Skautky         Kapka z Luhačovic (Anna Hýsková, Klára Kuželová, Klára Kurtinová, Tomáš Parkhoffer)
Skauti       Chiwawa z Brumova-Bylnice (Filip Polách, Jakub Struhař, Marek Cícha, Petr Lysák, Richard Rožnovský)

Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

Děkujeme všem závodníkům za účast a rozhodčím za jejich pomoc na stanovišti!

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.