Oddílová akce vlčat ve dnech 20.-21.3.2015

Nový web oddílu vlčat
Březen 5, 2015
Změna názvu organizace
Duben 5, 2015
Zobrazit vše

Oddílová akce vlčat ve dnech 20.-21.3.2015

Tématem první oddílové akce tohoto roku byla zvolena velmi oblíbená česká hra, a to Dračí doupě. Sraz byl stanoven na 18:00 večer ve skautském sále. Po přivítání a vyřešení všech organizačních problému jsme si řekli něco o Dračím doupěti a seznámili se s pravidly hry. Poté jsme se přesunuli do Malenky, kde jsme se ubytovali a rozbili základní tábor, z kterého startovaly všechny naše budoucí výpravy…

Druhý den jsme započali se salámovou snídaní, která nám dobyla baterky a my jsme tak mohli dojít k dalekému cíli, ale to už předbíhám. Jelikož jsme se dověděli, že je potřeba se napít vody promění, abychom se vrátili do naší doby. Ovšem ta voda neteče všude, a proto jsme se vydali hledat pramen vody proměnění. A ten byl daleko a navíc se šlo delší cestou. Abychom si ji aspoň trochu zkrátili, hráli jsme po cestě několik her, jako například velmi oblíbenou šiškovou válku nebo klasiku – bomba, nálet,…

Nakonec jsme zdárně došli až k prameni, a to k Baligové studánce, kde jsme se napili vody proměnění a najednou se ocitli zpět v Brumově. Ale jelikož už nám kručelo v břiše, sešli jsme zpátky na Heriánovo a rozdělili si oheň, samozřejmě bez papíru za použití křesadla. Poté jsme si opékali špekáčky a dobře se bavili. Nakonec jsme se vydali nejkratší cestou k malence, kde jsme naši oddílovou akci v 15:15 ukončili.
Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.